Latviskās pirts rituāli

Pirtiņa - vieta, kurā apstājas laiks, kurā dvēsele rod atelpu no nemierīgās, cilvēciskās ikdienas... tā ir vieta, kurā mēs varam atkal sajust un sadzirdēt sevi, kurā pieskarties netveramajam... pārpasaulīgajam... mūžīgajam...

Mūsu senči, ejot uz pirtiņu, aicināja līdzi Dievu un Tā izpausmes Māru un Laimu, skaidri apzinādamies, ka pirtiņā ne tikai viņu Augumi tapa tīrāki, bet arī Dvēsele brīvāka un dzidrāka, - bez Dieva klātbūtnes tas nebūtu iespējams. Ik reizi pirtošanās laikā viņi tukšoja sevi no nevēlamā kā trauku no nedzeramā un neēdamā... un tad ar Diev'palīgu pildīja sevi ar Gaismu... Varētu teikt, ka latviskās pirts rituāli (jā, tie ir vairāki - atbilstoši Pa-saules un cilvēka dzīves ritumam) ir atdzimuši - tādi, kas mūsdienu drudžainajā laikmetā cilvēku spēcina, uzmundrina, atbrīvo, apgaismo, iedvesmo un dziedē...

Par Jūsu labsajūtu Ziedu pirtiņā rūpēsies zinoša un profesionāla latviskās pirts pirtniece un 2013. gada Pirts konferences "Latviskās pirts tradīcijas ģimenē" lektore Evija Bernava.

Ziedu pirtiņas rituāls patiks gan pieredzējušiem pirtī gājējiem, gan tiem, kas vēlas iepazīt noslēpumaino pirts pasauli - pāriem, draugiem, ģimenei, individuāli vieniem pašiem un grupām līdz pat 8 cilvēkiem, kura laikā varēs baudīt:

~ auguma kopšanu ar dabīgiem berzīšiem
~ enerģētisko pērienu ar smaržīgām pirtsslotām un vārda spēku
~ ogu, šokolādes, mālu u.c. maskas Augumam
~ lutinošu medus masāžu
~ relaksējošus ūdens priekus
~ gardas zāļu tējas un auglīšus apmierinātam vēderam

Pirts rituālu cenas, sākot no 01.07.2021:

~ Vienai personai              100 Eur
~ Divām personām            170 Eur       85 Eur/pers.
~ Trijām personām             255 Eur       85 Eur/pers.
~ Četrām personām           340 Eur       85 Eur/pers.

Tāpat pieredzējusī pirtniece veic Pirtīžas - īpašu senlatviešu rituālu, kas palīdz māmiņai atgūt atkal Sevi pašu, kas mazuli sveicina šajā pasaulē, kā atsevišķu cilvēku, kas ļauj māmiņai sakoncentrēt visus spēkus sava bērniņa svētīšanai un, visbeidzot, kas mazulim un māmiņai palīdz fizioloģiski "sakārtoties" (sīkāks pirtīžu izklāsts iekš Pirtnieces stāstiem). Pateicībā:

~ dāvaniņa pirtiņai un pirtniecei

Katru otro otrdienu no 18:00 līdz 22:00 tiek rīkota Īpašā Ziedu pirts diena - tā ir diena, kad pirtsmīļi ir laipni aicināti baudīt pēršanās priekus, iepriekš piesakoties pa tālr. 29944017. Jūsu labsajūtai tiks sagatavota pirts tēja, skrubītis, pirts slotas, dažādi pirts zaļumi, medus, pirtnieces gudrais padomiņš un kāda lutinoša pirts procedūra. Dalības maksa vienai personai - 25 Eur.

~ Pirtiņas īre (līdz 8 cilvēkiem) - 15 Eur/h
~ Pirtiņas īre ar nakšņošanu (līdz 4 cilvēkiem) - 70 Eur/nakts (no 15:00 līdz nākamās dienas 12:00), par katru nākamo nakšņotāju - 15 Eur/pers. (max 8 cilvēki). Bērniem līdz 16.g.v. nakšņošana bez maksas, ja paliek kopā ar vecākiem.
~ Ja pirts rituāla dalībnieki vēlas nakšņot pirtiņā, tad maksa par nakšņošanu - 25 Eur/pers.